Regularne używanie silników, skrzyń biegów i innych mechanicznych urządzeń wiąże się z tym, że po jakimś czasie zaczną się one zużywać. Wynika to z tego, że między poszczególnymi elementami bez cały czas występuje tarcie, nawet pomimo stosowania olejów i smarów. Proces ten bez przerwy występuje, co sprawia że razem z kolejnymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Na pewno można to przyhamować odpowiednio często wymieniając olej, ale są również inne sposoby na to, żeby utrzymać cały mechanizm w dobrym stanie. Do oleju można bowiem dodać różne preparaty do regenerowania, jakie pewien czas temu zostały wprowadzone na rynek.

Działanie tych preparatów jest oparte na tym, że na powierzchni roboczych elementów tworzy się cienka i bardzo wytrzymała warstwa. Przyczynia się ona do zmniejszenia tarcia pomiędzy tymi elementami, a to ma przełożenie na szereg korzyści związanych z eksploatacją. Przede wszystkim mniejsze tarcie to także zmniejszony opór, czyli do napędu danego układu trzeba mniejszą ilość energii. W zależności od rodzaju pojazdu oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy obecnych cenach za paliwa jest dość istotne.

Poza tym dzięki takiej powłoce zewnętrzne warstwy podzespołów robią się znacznie twardsze, a przez to narażone w mniejszy sposób na zużycie. Środki do regeneracji można wykorzystywać do dużej ilości urządzeń. Dobrze sprawdzają się one w przypadku silników samochodowych, będzie to dotyczyć zarówno pojazdów osobowych jak też przemysłowych i rolniczych. W szczególności w tych ostatnich ma to duże znaczenie, gdyż pracują one pod dużymi obciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów zastosowanie preparatów do regenerowania poprawia pracę tych elementów i zmniejsza drgania, lecz również nawet kilkukrotnie wydłuża trwałość elementów.

Jeśli ktoś będzie chciał czegoś więcej się dowiedzieć na ten temat, to w wyszukiwarce może wpisać hasło poradnik motoryzacyjny i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like