Podróżowanie po kraju samodzielnie z przyczepą kempingową praktykowane już było przez naszych rodziców i dziadków. Zapewne dużo osób pamięta modele rodem z PRL-u, jakie po dziś dzień można zobaczyć na drogach. Rzecz jasna od tego czasu bardzo dużo się zmieniło, i produkowane aktualnie przyczepy kempingowe nowe całkowicie inaczej wyglądają niż te starsze. Inżynierowie cały czas szukają nowych rozwiązań, dzięki którym podróż będzie jeszcze wygodniejsza i przyjemniejsza.

Standardem jest obecnie nieduża łazienka i kuchenny aneks, lecz coraz częściej można też liczyć na różne inne funkcje, na przykład takie jak klimatyzację czy nawet tapicerkę ze skóry. Znacznie zwiększyły się też wymiary części modeli, są one na tyle duże że bez problemów pomieszczą kilka osób, bez żadnej niewygody i ścisku. Jednak zwiększenie gabarytów przekłada się też na ciężar, z tego też powodu trzeba mieć na uwadze to, że do ich holowania potrzeby będzie odpowiedni samochód. Sporo osób się spiera, czy przyczepa kempingowa to lepsze rozwiązanie niż kamper, czy jednak nie.

Opinie są tu bardzo różne, jednak parę ważnych aspektów przemawia jednak za jazdą przyczepą. Pierwszym z nich jest cena, ta przy przyczepie wynosić będzie kilka razy mniej niż kampera, i dotyczy to zarówno pojazdów używanych jak i nowych. W przypadku używanych trzeba się jeszcze liczyć z ewentualnym remontem, a ten w przypadku kampera również trochę może kosztować. Kolejną istotną rzeczą jest elastyczność i wygoda w podróżowaniu. Kampery posiadają duże gabaryty, i zwyczajne do pewnych miejsc nie da się wjechać nimi.

Całkowicie odmiennie będzie w przypadku przyczep, które można odpiąć na parkingu i pojechać samym samochodem pozwiedzać okolice. Osoby zainteresowane kupnem przyczepy muszą się jednak nastawić na sporo czekania, ponieważ sprzedaż przyczep kempingowych w ostatnim czasie wzrosła bardzo mocno i z takich powodów nowe modele są do odebrania niejednokrotnie po kilku miesiącach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like