Jeśli ktoś będzie się decydował na zakup mebli tapicerowanych, to często nie zwraca uwagi na rodzaj wypełnienia, jakie stosuje producent. A tymczasem ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku, gdy takie meble służą do spania. Odpowiednia twardość i grubość będą bowiem decydowały o komforcie wypoczynku, co ostatecznie się przekłada na zdrowie. Z pewnością materiałowi używanemu do wypełnień powinny się też przyjrzeć osoby które mają jakąś alergię, ponieważ są dla nich dostępne skuteczne rozwiązania.

Aktualnie największą popularnością cieszą się cały czas poliuretanowe pianki. Od wielu lat są one z dużym powodzeniem używane do produkcji mebli, i bez przerwy świetnie się w tej roli sprawdzają. Takie pianki dostępne są w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim twardością i gęstością. W ostatnim czasie wykorzystuje się coraz częściej wysokoelastyczne pianki. W stosunku do tradycyjnych są one znacznie elastyczniejsze, co bardzo poprawia walory użytkowe. Lecz z piankami jest taka sprawa, że trudno utrzymać je w idealnej czystości.

Dlatego też osoby mające problemy z alergiami mogą się zdecydować na wypełnienia z silikonu, które nie wchłaniają kurzu i roztoczy. Jest też sporo osób, które szukają tradycyjnych rozwiązań, a do takich można zaliczyć wypełnienia z piór i pierza. Jeśli ktoś będzie bardziej zainteresowany tym tematem, to w wyszukiwarce może podać hasło pianka tapicerska, a potem zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like