Letnią porą firmy zajmujące się montażem układów klimatyzacji mają ręce pełne pracy. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie letnie upały stają się coraz bardziej dokuczliwe, i każdy szuka sposobu na ochłodę. Coraz częściej na klimatyzator z funkcją grzania decydują się też osoby dysponujące niewielkimi mieszkaniami. Koszty zamontowania takiego systemu nie są wtedy bardzo wysokie, ponieważ tu nie potrzeba wydajnych i mocnych sprężarek, a jednak możliwość schłodzenia wnętrza jest naprawdę doceniana.

Lecz zamontowanie takiego układu w mieszkaniu nie należy do prostych rzeczy, i czasami wymagać będzie pozałatwiania wielu spraw formalnych. Wynika to z tego, że budynki wielorodzinne zarządzane są przez wspólnoty lub spółdzielnie, i chcąc coś zamontować na wspólnej ścianie to należy otrzymać na to zgodę. A najlepszym miejscem na zamontowanie jednostki zewnętrznej jest elewacja, tyle że nie można tak po prostu przymocować urządzenia. Na początku trzeba więc wypełnić wniosek i go złożyć w administracji.

Taki wniosek zawierać powinien komplet potrzebnych informacji, czyli miejsce instalacji wraz z dokładnymi wymiarami, a także generowany hałas i odprowadzanie skroplin. Niekiedy potrzebne też będzie otrzymanie zgody od najbliższych sąsiadów. Ważne też jest, aby klimatyzacja w bloku była zamontowana w taki sposób, aby ograniczyć drgania, stosuje się do tego odpowiednie sposoby mocowania. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, to przystąpić można do prac.

Z różnych powodów warto, żeby zabrała się za to wyspecjalizowana firma, taka jak na przykład cold-man.pl, jaka posiadać będzie niezbędne doświadczenie i narzędzia w realizacji tego typu prac. Może się jednak okazać, że administracja nie wyda zgody na montaż. Wówczas postawić będzie można zewnętrzną jednostkę na balkonie, jeżeli ktoś takim dysponuje, ale to będzie się wiązało ze zmniejszeniem jego powierzchni użytkowej. Kolejną możliwością będzie zakup przenośnych klimatyzatorów, jakie mają jednak sporo mniejszą skuteczność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like