Niejednej osobie może się wydawać, że wypożyczenie kampera to bardzo prosta sprawa. A jednak w praktyce tak prosto wcale jednak nie będzie, o czym przekonało się już sporo osób, jakie sporo musiały dopłacić do podstawowej kwoty. Obecnie z wyszukaniem firmy, jaka sprzedaje i wypożycza kampery nie ma żadnego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło wypożyczalnia kamperów poznań i przeglądnąć otrzymane rezultaty. Przeważnie takie wypożyczalnie podają cenę bazową za dzień wynajmu, i w teorii jedynie tyle będzie do zapłacenia. Ale z reguły przewidziane są różne dodatkowe opłaty, przez co cała podróż może wyjść znacznie drożej. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Ale także pewną kwotę można zapłacić, jeżeli się odda samochód niewysprzątany, nie dotankuje do pełna albo nie opróżni toalety. Wbrew pozorom wcale nie są to małe kwoty, i takie dopłaty w ogólnym podsumowaniu mogą całkiem sporo wynieść. Następną ważną rzeczą jest kaucja. Jest ona pobierana przy wynajmie, najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych, i oczywiście jeżeli kamper zostanie zwrócony w nienaruszonej kondycji, to będzie zrobiony zwrot. Ale jeśli zostaną zauważone jakieś szkody to naprawa ich zostanie pokryta właśnie z tej kaucji. Z uszkodzeniami jest też związana jeszcze jedna istotna kwestia, to znaczy ubezpieczenie OC.

Teoretycznie wszystkie samochody kempingowe muszą posiadać ubezpieczenie, i przy pojawieniu się ewentualnej szkody rozliczyć ją będzie można z polisy. Ale zdarzają się niekiedy firmy, jakie posiadają kupioną polisę nie obejmującą zarobkowego wynajmu, co w przypadku stłuczki niedużo pomoże. Dodatkowo niejednokrotnie wykluczane są z zakresu ochrony przykładowo zdarzenia na parkingach, a to one właśnie najczęściej występują z uwagi na duże rozmiary pojazdu. Sporo firm pożyczających kampery ma również zapisany w umowie tak zwany udział własny w szkodach. Najczęściej udział ten będzie wynosił tyle co kaucja, dlatego też trzeba i o tym pamiętać zanim wsiądzie się za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like