Większość z nas wie bardzo dobrze o tym, jak najlepiej dbać o swoje zęby. Ograniczenie słodyczy, mycie rano i wieczorem czy systematyczne przeglądy u dentysty to w sumie proste i tanie rzeczy, a mimo wszystko i tak bez przerwy stomatolodzy mają ręce pełne roboty. Jeśli do zaplombowania będą niewielkie ubytki, to nie powinno nic przy tym bolało, a także nie będzie to bardzo kosztowne. Dlatego też tak bardzo podkreślana jest rola przeglądów, podczas jakich stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan zębów, i jeżeli coś znajdzie to zaproponuje odpowiednie leczenie. Jest zalecane, żeby taki przegląd wykonywać raz na rok, wtedy ewentualne dziury nie będą się mogły zbyt mocno powiększyć. Lecz jeżeli ktoś sobie to zaniedba i zacznie się pojawiać ból, to wówczas sytuacja zacznie się robić poważniejsza.

Zapewne zostanie wówczas podjęta próba leczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach może się to udać. Ale jeżeli jednak dojdzie do obumarcia nerwów, to wówczas niezbędne stanie się kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje obecnie całkiem sporo możliwości w tym zakresie, przede wszystkim z tego powodu że dentyści do dyspozycji otrzymali nowoczesne mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń można obecnie wyleczyć zęby, jakie przed kilkunastu laty jeszcze były do usunięcia. Oczywiście wiązać się to będzie z wysokimi kosztami, gdyż za jeden kanał zapłacić trzeba co najmniej kilkaset złotych, lecz utrzymanie swojego zęba z pewnością warte będzie wydania takiej kwoty.

Niekiedy po takim leczeniu pozostaje jedynie sam korzeń, do jakiego można włożyć odpowiedni sztyft i osadza się na nim potem koronę. Jest jednak sporo przypadków, że nawet mimo zastosowania zaawansowanego sprzętu i doświadczenia dentysty zęba nie uda się uratować. Na szczęście w takim przypadku także jest parę opcji na to, żeby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin na przykład może zaoferować wykonanie mostu albo korony, zamocowanej na wkładzie. Droższym, ale skutecznym rozwiązaniem są też implanty, które mają formę wkręcanych w dziąsło kołków z tytanu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like