Poszukując pomysłu na ciekawy i dający dobry zarobek biznes wielu przyszłych biznesmenów kieruje się w stronę gastronomicznej branży. Jeżeli ktoś nie będzie chciał inwestować zbyt dużo na początku, to może spróbować sprzedawania różnych przekąsek i deserów podczas lata, w którejś z miejscowości turystycznych. Tu bardzo ciekawie prezentuje się granita, jaka od jakiegoś czasu zaczęła się cieszyć ogromną popularnością.

Ten niesamowicie orzeźwiający napój wymyślono na słonecznej Sycylii, lecz w szybkim tempie zdobył popularność w wielu innych krajach, w tym również w naszym. Nie bez powodów tak się stało, ponieważ jest niezwykle smaczny, a jednocześnie świetnie chłodzi w upalny dzień. Granita to jest bowiem zmrożona woda z dodatkami smakowymi i cukrem, mająca temperaturę poniżej zera stopni. Do zrobienia jej będzie potrzebne dedykowane urządzenie, czyli granitor. Dużym plusem granitorów jest ich bardzo prosta obsługa, nie wymagająca specjalistycznego szkolenia. Trzeba jedynie do wnętrza wlać wodę z dodatkami, ustawić temperaturę i włączyć.

Poruszające się w środku pojemników łopaty mieszadeł będą utrzymywać odpowiedni stan deseru, a jednocześnie zachęcać do zakupu. Dobry granitor kupić już można za niecałe pięć tysięcy, ostateczna cena zależeć będzie przede wszystkim od wielkości i ilości pojemników, ale też i pozostałych funkcji. Jeśli ktoś myśli o sprzedaży na większą skalę, to już na początku warto zainwestować w większy model, bo bardzo szybko powinno się to zwrócić. Już na starcie warto także nabyć wszystkie akcesoria dodatkowe, takie jak przykładowo opakowania do granity, a jeżeli ktoś będzie chciał dodatkowo oferować różne desery, to może mu się przydać także podgrzewacz do sosu.

Jak pokazuje praktyka, na sprzedaży granity można całkiem dobrze zarobić, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach. Deser ten uwielbiają szczególnie dzieci, ale również dorośli się mu nie opierają, bo naprawdę wyjątkowo smakuje. Tak więc jeśli ktoś chce spróbować sił w takim biznesie, to musi zainwestować trochę pieniędzy na początek, lecz powinno mu się wszystko udać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like