Wnętrzarskie trendy zmieniają się z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w temacie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od dostępności materiałów. Równie istotne są technologiczne nowinki lub nowe rodzaje materiałów. Nowości ukazują się co pewien czas, ale dostępna obecnie pula materiałów wykończeniowych pozwoli tworzyć bardzo dużą liczbę bardzo ciekawych projektów. Pośród nich każdy klient wyszuka to, co się spodoba. A projektowe możliwości jedynie będzie ograniczać wyobraźnia projektanta. No i rzecz jasna końcowy budżet inwestora.

Jednym z bardziej popularnych pomysłów są lamele. To układ listewek układanych w pewnej odległości prostopadle do powierzchni do której są przyczepione. Ułożenie w takiej formie daje kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze, zmienia się optyka pomieszczenia. W zależności od kierunku w jakim są ułożone otrzymuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Po drugie lamele ścienne sprawiają wrażenie głębi. I po trzecie te elementy rozpraszają dźwiękowe fale, dając miłą akustykę w całym pomieszczeniu i równocześnie trochę je wygłuszając.

Tyle zalet mają te cienkie listewki. Jeśli dodać, że to dość tanie rozwiązanie, przepis na sukces gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów jak i projektantów. Zależnie od użytego materiału i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnego pomieszczenia. Dopełniać nimi można eleganckie wnętrza, lecz równie dobrze odnajdą się w prostym skandynawskim stylu albo klimatach loftowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like