Jeśli ktoś miałby wskazać najbardziej popularny kraj na urlopowe wyjazdy, to bez wątpienia będzie to Chorwacja. Bardzo dużo może ona zaoferować jeśli chodzi o turystykę. Przepiękne, ciepłe i błękitne morze, słoneczny klimat przez cały czas oraz doskonałe jedzenie to tylko niektóre aspekty przyciągające turystów. Dużym plusem także są ceny, chociaż w ostatnich latach można zauważyć ich wzrost w porównaniu z tym co było kiedyś. Na pewno ważne są też możliwości dojazdu. Z południa naszego kraju nad Adriatyk dojechać można bez problemu przez jeden dzień, a poza tym jest tam coraz więcej wygodnych połączeń lotniczych i kolejowych. Wszystko to sprawia, że sporo osób zastanawiać się zaczyna nad kupnem tam jakiejś nieruchomości. Obecnie nie ma z tym żadnych problemów, gdyż obywatele naszego kraju nie są objęci żadnymi ograniczeniami.

Ceny zakupu mają podobny poziom co u nas, chociaż rzecz jasna zależą w dużej mierze od położenia. Jeśli dany obiekt leżał będzie w popularnym turystycznym kurorcie i to wprost na wybrzeżu, to z pewnością na jego zakup przeznaczyć trzeba będzie większą kwotę. Wybór odpowiedniej lokalizacji w dużej mierze uzależniony będzie od charakteru czynionej inwestycji. Część osób zamierza zakupić dom z chęcią wypoczywania w nim, i wówczas lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie czegoś w spokojniejszym miejscu. Ale jeśli obiekt ma być wynajmowany w letnim okresie, to lepsze położenie będzie także oznaczać znacznie większe ceny za wynajem. Na końcową cenę domu w Chorwacji znacznie wpływa też to, czy pochodzić ona będzie z pierwotnego czy wtórnego rynku, oraz rzecz jasna jej techniczny stan.

Decydując się na taki zakup trzeba doliczyć prowizję dla biura pośrednictwa. Z pewnością niektóre osoby dałyby sobie radę z załatwieniem wszystkiego, lecz ze względu na odległość i zupełnie inne przepisy zdecydowanie lepszą opcją może być wynajęcie pośrednika. Taką osobę bez najmniejszego problemu znajdzie się w internecie, wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki hasło nieruchomości w chorwacji na sprzedaż.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like