Wybór szafy rack, w której będą umieszczone różne serwery i reszta sprzętu sieciowego tylko w pierwszym momencie wydaje się prostą rzeczą. Żeby faktycznie taka szafa mogła spełnić swoje zadanie, a co najważniejsze zapewniła odpowiednie bezpieczeństwo, to należy na kilka istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Jeśli się tego nie zrobi, to może się okazać, że za jakiś czas potrzebna będzie wymiana. A to nie tylko narazi na niepotrzebne koszty, ale też i sporą ilość pracy podczas przenosin. Przede wszystkim niezwykle istotną rzeczą jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Generalnie jest taka zasada, że do wysokości całego umieszczonego w środku sprzętu należy dołożyć mniej więcej jedną trzecią więcej. To zagwarantuje niezbędną ilość miejsca na kable i przewody, ale też i jakiś zapas, jeżeli w przyszłości trzeba było coś dołożyć.

Jeżeli jednak istnieje szansa, że tego sprzętu w środku może się kiedyś pojawić więcej, to lepiej już na początku o tym pomyśleć. Wiele osób patrząc jedynie na wysokość, nie zwraca uwagi na to, jaka jest głębokość. A to tak naprawdę także jest dość ważne, bowiem trzeba nie tylko zapewnić odpowiednią ilość miejsca na kable i przewody, jak również na cyrkulację powietrza. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są zdejmowane panele, przez co nie będzie potrzeby demontowania sprzętu, aby z tyłu zrobić jakieś prace. Istotną kwestią będzie ustalenie jeszcze, czy szafa rackowa będzie w wersji stojącej czy wiszącej. Pierwszy z tych rodzajów jest z reguły sporo większy, często posiada też kółka umożliwiające wygodne przesuwanie.

W małych pomieszczeniach, a tym bardziej na korytarzach, znacznie lepiej się sprawdzą wiszące szafy, które mają przeważnie mniejszy rozmiar. Podczas zakupu ważne też będzie wybranie niezbędnego wyposażenia. Jeżeli szafa ma stanąć z miejscu, w jakim mogą się pojawiać osoby postronne, to obowiązkowo wyposażona być powinna w zamek zabezpieczający znajdujące się w środku urządzenia. Bardzo przydają się zdejmowane panele boczne. Koszt ich dołożenia nie jest duży, dlatego warto pomyśleć o tym, bo na pewno ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like