U niejednej osoby po wyjściu z wanny czy spod prysznica pojawia się swędząca skóra. W części przypadków nic strasznego to nie będzie, i oprócz dyskomfortu nie będzie to niosło żadnych zagrożeń dla zdrowia. Lecz niekiedy takie swędzenie może też być rezultatem różnych schorzeń, typu zmniejszenie wydolności nerek, stany zapalne wątroby, zaburzenia hormonalne czy nawet białaczka. Z tego też powodu jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo używane środki nic nie pomogą, to warto się wybrać do lekarza, aby zlecił zestaw badań. A jeśli coś zostanie w czasie nich wykryte, to trzeba będzie zacząć się leczyć. Ale choroby przy swędzeniu zdarzają się stosunkowo rzadko, najczęściej to nieprzyjemne uczucie spowodowane jest różnego rodzaju podrażnieniami skóry.

Takie podrażnienia mają różną przyczynę, niejednokrotnie to po prostu jest sucha skóra, jaka pod wpływem wody jeszcze bardziej się wysusza. Ponieważ produkuje ona nieduże ilości serum, to wymycie go podczas kąpieli powoduje dodatkowo zwiększenie nieprzyjemnego objawu. Przy kąpieli unikać jeszcze należy paru innych rzeczy. Zbyt gorąca woda także niekorzystnie wpływa na stan skóry, ponieważ poza wysuszaniem pobudza jeszcze działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeżeli będzie taka możliwość, to należy chlorowanej wody unikać. Tak samo zresztą jak zbyt częstego mycia się, co dla wielu osób może się wydawać dziwne. Ale jeśli ktoś idzie pod prysznic parę razy na dzień, a poza tym używa rękawicy lub gąbki, to bardzo niszczy w ten sposób naturalną warstwę lipidową.

A to bardzo szybko będzie dawało znać o sobie właśnie pod postacią podrażnień, zaczerwienienia czy wysypki. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do używanych preparatów, najlepiej jeśli one będą delikatne i mające w sobie substancje nawilżające. Sporo na takie tematy znaleźć można w sieci internetowej, jeśli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład na stronę kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like