W pierwszej chwili pożyczenie samochodu jest proste i szybkie – wystarczy złożyć podpis na umowie, odebrać kluczyki, a po powrocie dokonać rozliczenia. Jednak w rzeczywistości często się okazuje, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle znacznie więcej zapłacić niż zakładało się na początku. Po pierwsze wynika to z faktu, że wynajmujący nie czytają dokładnie umowy, a potem mają pretensje do wszystkich a nie do siebie. Każda Wypożyczalnia samochodów sportowych posiada swoje reguły związane z wypożyczeniem, a te są dokładnie spisane w umowie.

Z tego też powodu taką umowę trzeba przeczytać bardzo dokładnie przed rozpoczęciem jazdy, a jeśli jakieś wątpliwości się pojawią, to wyjaśnić je od razu. Jeżeli zapomni się o tym, to często się okazuje, że taki wynajem auta Rzeszów wyjdzie znacznie drożej niż to co zawiera cennik, na przykład z uwagi na przekroczenie dziennego limitu przejechanych kilometrów. Limity takie są standardem w prawie wszystkich wypożyczalniach, i po przekroczeniu ich naliczone zostają opłaty za to, często dość wysokie.

Należy też swoją uwagę zwrócić na to, przez jaką liczbę kierujących samochody na wynajem z danej wypożyczalni mogą być użytkowane. Takie ograniczenia też często pojawiają się w zapisach umów, a ryzyko jest takie, że w przypadku niezgłoszenia innego kierowcy i jakiejś stłuczki będzie trzeba samemu zapłacić za naprawę. Obowiązkowo przyjrzeć się też trzeba, jak wygląda właśnie temat ubezpieczenia. Często typowe polisy mają dość wysoki wkład własny, jaki da się za niewielką dodatkową opłatą znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like