Wiele osób nie przykłada zbyt dużej uwagi do śrub przy stawianiu rozmaitych konstrukcji. Przeważnie wybiera się najzwyklejsze lub też takie, jakie akurat znajdą się pod ręką, bez zastanawiania się nad tym, co będzie za kilka czy kilkanaście lat. A normalna stal, zwłaszcza jeśli jest niezabezpieczona, bardzo szybko będzie rdzewieć. To wiązać się może z tym, że takie łączenia po pewnym okresie czasu zaczną się osłabiać, lub w skrajnych przypadkach mogą wręcz popękać, zagrażając stabilności danego urządzenia albo obiektu.

Tak więc w przypadku zwykłych śrub niezbędne jest zapewnienie im odpowiedniego zabezpieczenia. Najlepiej to zrobić przez nałożenie warstwy farby lub lakieru, co skutecznie zabezpieczy metalową powierzchnię przed wodą czy jakimiś innymi substancjami chemicznymi. Kolejną możliwością, wybieraną coraz chętniej przez konstruktorów, są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Śruby tego typu wprawdzie są trochę droższe w zakupie, ale jeżeli do normalnych doliczy się malowanie i konserwację, to niejednokrotnie ogólne koszty wychodzą bardzo podobnie.

A ogromną zaletą śrub ocynkowanych jest to, że są one bardzo odporne na korozję. Jeżeli nie doszło do uszkodzenia ocynkowanej powłoki, to bez problemów mogą służyć nawet przez kilka dekad. Śruby tego typu są obecnie oferowane przez wiele sklepów. Bardzo łatwo można je wyszukać wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki frazę śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i zapoznając się z wynikami. Z reguły w sklepach takich otrzyma się również fachowe doradztwo i wsparcie w wybraniu najlepszego rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like