Trawka zdrowotna odnosi się do używania rośliny marihuany lub ewentualnie jej aktywnych składników, takich jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC), do celów lekarskich. Jest wykorzystywany od tysięcy lat w leczeniu przeróżnych schorzeń, a w minionych latkach nabył uznanie jako legalna kuracja lekarska.

W tym wpisie omówimy historię medycznej marihuany, podejście jej działania, jej zalety i skutki uboczne i aktualne przepisy oraz regulacje dotyczące jej stosowania. Aplikacja marychy do zamiarów zdrowotnych sięga dawnych cywilizacji, takich jak Chińczycy i Egipcjanie, którzy używali jej do leczenia bólu, stanów zapalnych i różnych schorzeń. W XIX oraz XX wieku marihuana była szeroko stosowana w świecie zachodnim jako środek leczniczy, jednakowoż jej użycie spadło wraz z pojawieniem się narkotyków chemicznych.

Jednakże w ostatnich dziesięcioleciach odrodziło się zaciekawienie marihuaną leczniczą, a statystyki wykazały, iż może ona być efektywna w wypadku wielu schorzeń – feminizowane nasiona marihuany. Marihuana lecznicza działa poprzez interakcję z systemem endokannabinoidowym organizmu, który gra rolę w przepisów wielu procesów fizjologicznych, w tym bólu, humoru i apetytu. THC, główny psychoaktywny składnik marihuany, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, prowadząc do przyzwoicie znanych wyników łagodzenia bólu, zwiększonego apetytu oraz ogólnego poczucia relaksu.

Jednak CBD nie wywołuje tych wyników psychoaktywnych i twierdzi się, iż ma cykl profitów terapeutycznych, w tym pomniejszanie lęku i stanów zapalnych oraz łagodzenie bólu. Beneficjów z marihuany zdrowotnej są liczne oraz zróżnicowane, jednak niektóre z najczęstszych obejmują tłumienie bólu, zmniejszanie stanu zapalnego, dozorowanie napadów padaczkowych i ujmowanie lęku oraz depresji. Wykazano również, iż ma atrybutów przeciwnowotworowe oraz jest skuteczny w leczeniu objawów takich stanów, jak stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna oraz jaskra. Ponadto marihuana medyczna nie podporządkowuje i ma skromniej skutków incydentalnych aniżeli wiele specyfików na instrukcję.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like