Przy otwieraniu zakładu gastronomicznego pomyśleć należy o wielu rzeczach. Jedna z nich to dbanie o należytą czystość odprowadzanych ścieków, w jakich nic nie może się znaleźć, co spowodowałoby zatkanie rur. A że tłuszcze niestety mają takie właściwości, to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można ich do ścieków odprowadzać. Za coś takiego grożą wysokie kary, z takich też powodów zdecydowanie lepszą opcją jest zainstalowanie specjalnego separatora tłuszczu. Urządzenia te funkcjonują na zasadzie grawitacji. Ścieki są odprowadzane do dużego zbiornika z kilkoma przegrodami w środku.

Cięższe zanieczyszczenia opadają na dno, a lżejszy tłuszcz jest unoszony do góry. Dzięki temu do systemu kanalizacji odprowadzona zostaje oczyszczona woda, nie mająca w sobie niczego, co spowodować by mogło przytkanie rur. Jednak regularne korzystanie z kuchni będzie powodować powiększanie się ilości tłuszczu zbiorniku, z tego też powodu co pewien okres czasu do wykonania będzie przegląd separatorów. Zaleca się, żeby robić go przynajmniej raz w miesiącu, lecz to zależy od indywidualnego ustawienia.

Właściciel czy pracownicy firmy systematycznie muszą sprawdzać stan zbiornika, i jeżeli warstwa tłuszczu będzie zbyt duża, to zamówić czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk. Nasze przepisy zakazują, żeby można to było zrobić samodzielnie, niezbędne jest zatrudnienie specjalistycznej firmy dysponującej niezbędnymi uprawnieniami.

Firmy takie przede wszystkim dysponują odpowiednimi samochodami, do jakich ściągane są wszystkie zanieczyszczenia. Poza tym z każdej wizyty wystawić muszą protokół, żeby dokumentacja się zgadzała. Tłuszcz nie jest materiałem niebezpiecznym, lecz i tak wymaga specjalistycznej utylizacji, dlatego zajmować się tym mogą wyłącznie upoważnione podmioty. Podejmując decyzję o współpracy z taką firmą warto podpisać umowę na dłuższy czas na regularne przyjazdy. Wtedy po pierwsze z pewnością będzie lepsza czyszczenie separatorów cena, a poza tym nie trzeba będzie za każdym razem ustalać terminu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like