Styropian bardzo często wykorzystuje branża budowlana i wykończeniowa. Materiał ten bardzo dobrze się sprawdza między innymi do ociepleń różnych budynków, z tego też powodu jest on niezwykle chętnie w takiej postaci wykorzystywany. Przeważnie jest oferowany w płytach o wymiarach 50 na 100 cm, oraz grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Aby ułożyć odpowiednio styropian na ścianie, niejednokrotnie pojawia się potrzeba jego docięcia. Oczywiście można to wykonać piłką albo noże, ale po pierwsze tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Dlatego też w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami na pewno przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny do drogich nie należą, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo prac oraz poprawić ich precyzję. Zasada działania takich maszyn jest bardzo prosta. Cięcie styroduru realizowane jest drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Dzięki temu docinane krawędzie są bardzo równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego podczas pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy podłącza się do specjalnego zasilacza, przeważnie o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem tej technologii jest też szybkość i wygoda pracy. Sam proces cięcia przebiega bardzo sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym dobra gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze parę ciekawych funkcjonalności, jakie świetnie się sprawdzą w nietypowych przypadkach.

Jedna z nich to możliwość zmniejszenia grubości styropianu, czyli tworzenia dwóch cieńszych płyt z jednej grubej. W takiej sytuacji drut unieruchomiony zostaje na odpowiednim poziomie, a potem operator przecina styropianowy arkusz na dwie części. W niejednym przypadku może się też przydać możliwość wycinania nietypowych kształtów, a z kolei to możliwe będzie dzięki ustawieniu drutu oporowego pionowo. Biorąc pod uwagę zalety, które zostały wymienione zakup tego typu urządzenia powinien być jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która pracować będzie ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like